Światowy Dzień Tuńczyka

 • Tuńczyk to popularna i smaczna ryba na całym świecie. Występuje w wielu odmianach, kolorach i rozmiarach, można go jeść na wiele różnych sposobów. Jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, niezbędnych minerałów i witamin. Tuńczyk ma również właściwości prozdrowotne, takie jak pomoc w obniżeniu ciśnienia krwi i regulowanie poziomu cukru we krwi. Tuńczyk jest również ważnym produktem gospodarczym. Każdego roku generuje 39 miliardów dolarów sprzedaży, z czego 3,3 miliarda dolarów pochodzi z rynku amerykańskiego.

  • Tuńczyk – nie tylko kanapki!

  Kanapki z tuńczykiem to klasyka, ale daleko im do jedynego sposobu delektowania się tą rybą. Tuńczyk jest świetny w sałatkach, kanapkach, gulaszach i zapiekankach, sushi, sashimi i crudo. Łatwo jest znaleźć zrównoważone wersje tuńczyka w puszce, ale równie łatwo jest znaleźć tuńczyka, który został złowiony w niezrównoważony sposób. Podczas zakupów tuńczyka upewnij się, że szukasz certyfikatu Marine Stewardship Council i oznaczenia Blue Ocean Institute Best Choice. Podczas spożywania tuńczyka w restauracjach obowiązują te same zasady. Najlepiej zapytać kelnera o wybór tuńczyka i sprawdzić, co ma do powiedzenia

  • Tuńczyk – smaczny i zdrowy!

  Tuńczyk to smaczny i pożywny wybór dla miłośników owoców morza. Ma niską zawartość rtęci, wysoką zawartość białka i jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3. Te kwasy tłuszczowe mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym obniżają ryzyko chorób serca i regulują poziom cukru we krwi.

  • Tuńczyk – ryba dla każdego!

  Tuńczyk to bardzo uniwersalna ryba, którą mogą cieszyć się osoby w każdym wieku, o różnych gustach i dietach. Jest świetnym źródłem białka i innych składników odżywczych, takich jak żelazo i witamina B12, która jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Jest również bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które, jak wykazano, zmniejszają ryzyko wielu chorób, takich jak choroby serca i niektóre rodzaje nowotworów.

  Tuńczyk jest również niedrogi i powszechnie dostępny przez cały rok. Oprócz tych wszystkich korzyści, tuńczyk jest również jednym z najbardziej zrównoważonych rodzajów ryb ze względu na jego krótki cykl hodowlany i powolny wzrost. Pozwala to rybakom na poławianie tuńczyka w sposób zrównoważony, dzięki czemu mogą kontynuować dostarczanie tego pożywnego źródła białka przez kolejne lata.

Światowy Dzień Tuńczyka